„JEDEN – ZERO DLA NIEBA”

Pod takim tytułem w piątek  22 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 5 b i klasy 3 a  SP 24 w Częstochowie zaprezentowali współczesną wersję „Jasełek”. Na wspólne świętowanie  zostali zaproszeni rodzice i cała społeczność szkolna. Inscenizację rozpoczął taniec w wykonaniu szkolnej grupy tanecznej Zyg-Zag, do którego  choreografię przygotowała pani Żaneta Gałek. Następnie chór szkolny  pod przewodnictwem pana Marcina  Siewiery – nauczyciela muzyki, zaśpiewał przepiękne polskie kolędy. Wszystkim  udzielił się świąteczny nastrój, zrobiło się wesoło i bardziej nastrojowo z powodu przepięknej,  rozświetlonej lampkami  dekoracji.  Uczniowie zaprezentowali widowisko słowno – muzyczne, wcielając  się w role diabłów i aniołów, grupy,  które  rywalizowały ze sobą o władzę nad światem, a dokładnie nad duszą człowieka. Diabły robiły  wszystko, by nie dopuścić do Bożego Narodzenia i manipulować ludźmi, szerząc zło na Ziemi. Jednak sprytne anioły przechytrzyły swoich przeciwników:” Bóg się rodzi, moc truchleje…..”

Pełna zwrotów akcji inscenizacja, przedstawiona w sposób humorystyczny z elementami muzycznymi i tanecznymi, wywarła ogromne wrażenie na  publiczności. Nad całością uroczystości czuwały nauczycielki:  pani Izabela Rydel, pani Katarzyna Warońska, pani Żaneta Gałek , pan Marcin Siewiera i ks. Stanisław Bukalski. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Joanna Zasępa złożyła   przybyłym na kolędowanie  świąteczne życzenia. I tym miłym akcentem zakończono wspólnie  spędzony czas, który na pewno nastroił wszystkich optymistycznie na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.