„ Jan Paweł II – człowiek miłosierdzia”

Pod takim hasłem odbyła się w dniu 26.10.2023 r. uroczysta akademia poświęcona
Wielkiemu Polakowi - Karolowi Wojtyle.

Nie ma we współczesnym świecie większego aktu miłosierdzia, jak ten, który zaprezentował swoją postawą Jan Paweł II, odwiedzając w Boże Narodzenie 1983 roku zamachowca – Ali Agcę w celi więziennej. To wydarzenie stało się inspiracją do inscenizacji ukazującej spotkanie dwojga ludzi – ofiary i kata. Klasa 5 b podjęła się takiego wyzwania i odegrała scenkę rodzajową, w której to Papież – Polak przybywa do więzienia, aby porozmawiać z Ali Agcą – swoim oprawcą, udzielając mu cennej nauki – miłości do drugiego człowieka oraz przebaczenia. Oprawę dla całego spektaklu stanowiła przepiękna muzyka autorstwa Piotra Rubika i śpiew szkolnego chóru pod przewodnictwem nauczyciela muzyki oraz dekoracja z olbrzymim wizerunkiem Papieża – Polaka.

Nad całością przedstawienia czuwali:
Ks. Stanisław Bukalski, Izabela Rydel, Katarzyna Warońska, Magdalena Olejnik i Marcin
Siewiera