Szkolna Izba Pamięci

18 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera została otwarta Szkolna Izba Pamięci. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich znamienitych gości powitała Dyrektor Szkoły Pani Joanna Zasępa.

Następnie odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna pt. „ Szafa pamiątek przeszłości”, którą przygotowała klasa 5 b pod przewodnictwem Pani Izabeli Rydel i Pani Katarzyny Warońskiej. Uczniowie w mistrzowski sposób oddali klimat upływającego czasu, przypomnieli bogatą i ciekawą historię istnienia naszej placówki, a także ważne dla wszystkich rodaków wydarzenia dziejowe, utrwalające wielkich Polaków. Akademię uświetniły tańce w wykonaniu grupy tanecznej pod czujnym okiem choreografki Pani Żanety Gałek. Natomiast chór szkolny pod batutą nauczyciela muzyki Pana Marcina Siewiery odśpiewał piosenki: Filipa Lato i Marka Grechuty. Gościnnie wystąpiła absolwentka
naszej szkoły Nadia Włodarska, która zaśpiewała utwór Boba. Przepiękną dekorację do inscenizacji przygotowała nauczycielka plastyki - Pani Magdalena Olejnik. Nad całą oprawą uroczystości czuwał nasz duchowy przewodnik ks. dr Stanisław Bukalski.
Uroczystość uświetniły przemowy: Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy Pana dr. Ryszarda Stefaniaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Częstochowy Pana Łukasza Kota, Radnej Miasta Częstochowy Pani Małgorzaty Iżyńskiej oraz Prezesa Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Oddziału w Częstochowie Pana Tomasza Szczygłowskiego. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie „ Szkolnej Izby Pamięci”. W końcowej celebracji wzięli udział włodarze miasta, gospodarz uroczystości – Pani Joanna Zasępa, dyrektorzy zaproszonych szkół, reprezentanci Rady Rodziców oraz przedstawiciele klas.