XVIII EDYCJA KAMPANII BIAŁYCH SERC.

W dniach 12 – 13 października 2022 nasza szkoła przystępuje do kolejnej edycji Kampanii Białych Serc.

W tym roku kampania przebiega pod hasłem „WŁĄCZ ALARM”.

Głównym celem akcji jest propagowanie życia wolnego od uzależnień, wolnego od narkotyków, alkoholu, dopalaczy oraz przemocy. W tym roku zajmiemy się tematem uzależnień do telefonów komórkowych oraz od Internetu.

W szkole zaplanowaliśmy różne działania w ramach kampanii.

Uczniowie odbędą zajęcia z wychowawcami klas dotyczące problematyki mądrego wykorzystywania telefonów komórkowych. Ogłoszone zostaną konkursy plastyczne. Zaplanowaliśmy zajęcia sportowe – międzyklasowe mecze Dwa Ognie oraz wyzwanie rowerowe (o tym można przeczytać w zakładce sport). Klasy V – VIII zaplanowane mają warsztaty profilaktyczne z psychologami, którzy, na co dzień pomagają osobom z uzależnieniami. Dzięki tym spotkaniom uczniowie będą mogli poznać jak działa mechanizm uzależnienia oraz jak nauczyć się skutecznie odmawiać.

Symbolem przyłączenia się do Kampanii jest udekorowanie szkoły BIAŁYMI SERCAMI.

Każda klasa proszona jest o przygotowanie dekoracji okien właśnie białymi sercami wyciętymi z kartek.