Budżet Obywatelski w Częstochowie

Multimedia w SP24

Edycja 2023

Szanowni Państwo!
Zapraszam wszystkich rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły oraz wszystkich uprawnionych uczniów do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja 2023 na zadania zgłoszone do realizacji przez dyrekcję szkoły.

Poniżej znajdują się linki:

Zadanie obejmuje zakup oraz montaż monitorów dotykowych, dywanu interaktywnego wraz z oprogramowaniem w pracowniach w Szkole Podstawowej nr 24. Sprzęty będą wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych oraz ogólnodostępnego festynu, imprezy kulturalnej, podczas projekcji filmów. Będą służyły ogółowi społeczności lokalnej mieszkańcom dzielnicy Wyczerpy-Aniołów.

Głosowanie potrwa od 7 do 14 września 2022 r.

Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować:

1. W głosowaniu biorą udział mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy.
  2. Głosowanie odbywa się za pomocą platformy internetowej do głosowania dostępnej na stronie internetowej budżetu obywatelskiego www.konsultacje.czestochowa.pl.
  3. Aby prawidłowo oddać głos należy podać swoje dane: imię i nazwisko, 4 ostatnie cyfry numeru PESEL, adres zamieszkania oraz potwierdzić zawarte oświadczenia. W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu osoba głosująca otrzyma SMS-em darmowy kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole. Przy użyciu jednego numeru telefonu mogą zagłosować 2 osoby, ponieważ na jeden numer telefonu można uzyskać 2 kody - po jednym dla każdej z 2 osób.
  4. Dla osób bez dostępu do internetu, osób nieposiadających numeru PESEL oraz bez możliwości weryfikacji danych przez platformę internetową, uruchomiony jest stacjonarny punkt głosowania, umożliwiający oddanie głosu przy pomocy platformy internetowej do głosowania, zlokalizowany przy ul. Śląskiej 3/5. Można z niego skorzystać w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9:00 - 15:30 oraz we wtorki w godz. 12:00 - 17:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania, tel. 34 370 74 97.
  5. Każda głosująca osoba ma do rozdysponowania 10 punktów na projekty ogólnomiejskie oraz 10 punktów na projekty dzielnicowe. Można przyznać 10 punktów jednemu projektowi lub rozdzielić punkty pomiędzy projekty. Punkty należy rozdysponować w trakcie jednego głosowania.
  6. W przypadku projektów o charakterze dzielnicowym, osoby głosujące mogą oddać swój głos na projekty dotyczące dzielnicy, w której mieszkają.
  7. Każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko raz. Zabrania się głosowania w imieniu osób trzecich, pod rygorem uznania takiego głosu za nieważny.
  8. W bazie osób uprawnionych do głosowania znajdują się osoby zameldowane w Częstochowie na pobyt stały lub czasowy. Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką, który nie posiada meldunku, a chcesz zagłosować – zgłoś się z dowodem tożsamości do stacjonarnego punktu głosowania przy ul. Śląskiej 3/5, w celu weryfikacji tożsamości i dodania do bazy osób uprawnionych do głosowania. Z tej możliwości można skorzystać w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9:00 - 15:30 oraz we wtorki w godz. 12:00 - 17:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania, tel. 34 370 74 97.
  9. Osoby o ograniczonej możliwości ruchowej potwierdzonej orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą zagłosować w miejscu zamieszkania, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Urzędu Miasta Częstochowy przed rozpoczęciem etapu głosowania.