KONKURS MIĘDZYSZKOLNE 2017/2018
8 stycznia 2021
KONKURS MIĘDZYSZKOLNE 2017/2018
Sprawozdanie z osiągnięć uczniów w konkursach w I półroczu roku szkolnego 2017/2018
- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Memory Master” – laureat główny: Weronika Putyra (5a), laureat II stopnia: Milena Szewczyk (4b).
- XIV Wojewódzki Konkurs Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza – Julia Bugaj: tytuł laureata.
- Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas gimnazjalnych - Martyna Frączyńska (3b): I miejsce, Łukasz Rogalski (3a); II miejsce, Maksymilian Kokott (2a): III miejsce.
- Regionalny Konkurs ,,Uratować, znaczy żyć” – Nikol Nowak (3b), Nadia Włodarska (3b), Maciej Stroński (3b): I miejsce.
- Międzyszkolny Konkurs Znajomości Zasad i Przepisów Ruchu Drogowego – Nadia Włodarska (3b), Maciej Stroński (3b): II miejsce.
- Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Na anielską nutę” – Kacper Leks (3b): I miejsce; Klaudia Patyk (3a) – II miejsce.
- Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla klas IV – VI – reprezentacja w składzie: Kamil Krawczyk (6a), Patryk Janikowski (6a), Hubert Przystalski 6a), Patryk Stolarski (6a), Filip Dzikowski (5b), Mateusz Nita (6b), Jakub Karoń (6b), Bartosz Krężel (6b), Olivier Langier (6b): I miejsce.
- Szkolny Konkurs Matematyczny ,,Mistrz rachunków” - Łukasz Rogalski (3a oddz. gimn.): I miejsce, Agnieszka Gizler (3b oddz. gimn.): II miejsce, Zuzanna Sałata (7a) i Marcel Jura (2a oddz.gimn.): III miejsce.
- I Konkurs Matematyczny ,,Myśl logicznie” – Łukasz Rogalski (3a oddz. gimn.): III miejsce.
- XXI Regionalny Konkurs Wiedzy ,,Na olimpijskim szlaku” – Martyna Frączyńska (3b oddz. gimn.): VII miejsce.
- Powiatowy Konkurs Literacki ,,Tacy sami – mimo wszystko. Niepełnosprawni wśród nas” – Bartosz Wejman (4a), Alicja Sałata (4a), Jakub Rzeszut (3a oddz.gimn.): wyróżnienia.
- XXII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Przechwałki” – Natalia Soczek (4a): wyróżnienie.
- IV Powiatowy Konkurs Literacki ,,Świat wykreowany” – Bartosz Wejman (4a) – wyróżnienie.
- Powiatowy Konkurs ,,Wszystko o bibliotece” – Fabian Sołtysiak (6a): wyróżnienie.
- VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze ,,W świecie bohaterów ,,Drużyny Johna Flanagana” kategoria plastyczno – literacka (lapbook) – Weronika Gradzik (3b oddz. gimn.) – I miejsce
- II Wojewódzki Konkurs ,,Książka i informacja w erze mediów cyfrowych” – Martyna Frączyńska (3b oddz. gimn.): III miejsce
- Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Jesienne zamyślenia” – Amelia Kowalska (3a): I miejsce; Jakub Pala (3a): II miejsce.
- Festiwal biegowy ,,Jestem zdrowy – szybko biegam” w ramach Centrum Animacji Rekreacyjno – Sportowej – Marta Bałecka (3a): I miejsce; Olivia Konarski (3a): III miejsce
- Weronika Klimczyk (3b oddz. gimn.) i Leon Gruczka (3b oddz. gimn.) aplikowali do Międzynarodowego Programu Stypendialnego FLEX pod patronatem Departamentu Stanu USA
- II Powiatowy Turniej Duetów Tanecznych Blachownia 2017:
Kategoria klas 1 – 3:
Show dance: Olivia Konarski(3a) i Zuzanna Szczerba (3a): II miejsce
Disco dance: Marta Bałecka (3a): I miejsce
Kategoria klas 4 – 6:
Chearleadeers: Weronika Putyra (5a) i Kinga Zielonka (5a): I miejsce
Disco dance: Wiktoria Gajewska (5a) i Ewa Ściegienka (5b): I miejsce
Kategoria klas 7:
Chearleadeers: Oliwia Rak (7a): I miejsce
Disco dance: Michalina Polańska (7a) i Ewa Polaczkiewicz (7a): I miejsce
- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
- II Powiatowy Konkurs Literacko – Filmowy ,,Zemsta prawie doskonała”: Anna Tądel i Antoni Mróz (2a gimn.) – I miejsce